MLS Motor's

Cam Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anasayfa Blog Cam Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Cam Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cam Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

24.02.2021

Cam filmi konusunda aklınızda oluşan tüm soru işaretlerini giderecek, cam filmini baştan aşağı detaylı konuştuğumuz videomuz yayında! Merak ettiğiniz tüm konularla ilgili "ARAÇ AKSESUAR SOHBETLERİ" bölümünde her hafta yeni bölümler gelmeye devam edecek. MLS MOTOR'S YouTube kanalına hoş geldiniz. Her hafta birbirinden ilgi çekici araçlarla en çok merak edilen tüm uygulamalar MLS MOTOR'S YouTube kanalında olacak! MLS MOTOR'S YouTube kanalına abone olarak yüklenen tüm videoları anında izleyebilirsiniz. Abone olmak için;

Mls Motors Otomotiv Youtube

 

CAM FİLMİ
Oto Cam Filmlerinin araçlarda kullanılmasının, genelde yalnız estetik amaçla ve aracın görüntüsünün değiştirilmesi için kullanıldığı düşünülmekle birlikte, bu eksik ve yetersiz bir değerlendirmeden öteye geçemeyecektir.

Aşağıda sayılan Teknik Özellikleri ve sayısız faydalarıyla, özellikle Akdeniz bölgesinde bulunan ve yılın en az yedi ayı yoğun Güneş Enerjisi alan ülkemiz için, ekonomik, sağlık, güvenlik ve çevresel katkılarıyla bir gereklilik olma özelliğini taşımaktadır.

Teknik Özellikleri;
Oto Cam Filmi polyster esaslı şeffaf bir malzemeden oluşan ve üzerinde UV koruma, güvenli yapışkan, çizilmezlik katı, renklendirme katı ve koruma folyosu eklenerek çok katlı (5-7 kat) bir yapıya sahip bir izolasyon ve güvenlik materyalidir.

Kullanılan bu katlar sayesinde, Güneşin Yakıcı etkisine sahip IR (Infra-red) ve UV (Ultra-Violet) ışınlarını önlerken, Görünür Işığı (VLT) kullanılan renklendirme oranında geçiren bir koruma işlevi gerçekleştirir.
Toplam Güneş Enerjisi, solar spektrumda 3 bant halinde bize ulaşır,

İnsan gözünün görme eşiği, yalnız 360-720 Nm arasındaki ışımayı (VLT) algılamakla birlikte, Toplam Güneş Enerjisi, cildimize, konutlarımıza ve araçlarımıza gün boyu tesir etmeye devam eder. Bu yalnız yaz aylarında sıcak günlerde gerçekleşen bir tehdit değil, kış aylarında ve hatta bulutlu bir havada dahi Güneş Radyasyonunu almaya devam ederiz.

Kaliteli bir Güneş Kontrol Filmi, üretiminde kullanılan teknoloji sayesinde, bizlere Güneşten Korunmak için aşağıda sıralanan sayısız faydalar sunar. Bu faydayı öncelikle Teknik Değerlerini özetleyerek açıklamaya çalışalım;

Araç içerisinde çok küçük bir hacim (yaklaşık 10m3) olması nedeniyle, çok kısa bir süre içerisinde güneşten gelen TSE, araç içerisinde aşırı ısı birikimine, dolayısıyla konforsuzluğa ve aşırı klima tüketimine neden olur. Araç döşemesini ve kişisel eşyaları bozar, arızalara neden olur.
Camlar (renklendirilmiş dahi olsa) hiçbir şekilde UV koruması sağlamaz ve araç içerisinde özellikle yaşlı ve çocuklara zarar verir. Özellikle UV-A, bulut ve atmosfer tarafından engellenemez ve cilt kanserine neden olur.
Görünür Işık, filmin tonuyla birlikte ayarlanabilir ve özellikle sürüş esnasında içerideki yansımalar nedeniyle sürüş emniyeti açısından kontrol edilmesi gereken bir faktördür.

MLS MOTOR'S tüm kampanya ve çekilişlerden haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edin.

İnstagram ▶ https://www.instagram.com/mls_motors

Facebook ▶ https://www.facebook.com/mlsmotors

Web Sitesi ▶ https://www.mlsmotors.com.tr/

Bize Yazın!

MLS MOTOR'S
X

Aracınızı bir şekilde satmak mı istiyorsunuz?
MLS MOTOR'S güvencesiyle aracınızı trink satın.